Cestou na Rabštejn - tajemná brána do jiných světůV sobotu se jelo na tajemný hrad a skály Rabštejn nedaleko sedla Skřítek. Brzy ráno jsme vyrazili ze Šumperka okolo letiště na přehradní nádrž Krásné. Bylo příliš brzy na koupání, ale pár nadšenců si už užívalo.  Čekala nás strmá cesta k vyhořelé chatě bývalé Traťové distance ČD Traťovka nad Hraběšicemi odkud se nám otevřely překrásné výhledy nejprve směrem na Šumperk a vzápětí nato na hlavní hřeben Jeseníků od Skřítku přes Břidličnou horu, Praděd až po Červenohorské sedlo.


Občerstvení a odpočinek nás čekal na rozcestí Hvězda a následně sjezd k hájence pod Rabštejnem. Tady jsme byli  dosti nepříjemně překvapeni množstvím lidu, aut a dokonce i autobus se tady objevil. Pořádaly se zde závody v orientačním běhu, takže ticho lesa a skal se nám zažít nepodařilo. Na občerstvení jsme si vystáli frontu přes půl hodiny a že bychom byli z kvality nějak nadšeni, tak to se říct nedá. No, co se dá dělat, cirkus je cirkus. Za to, výlet ke skalám nám náladu opravdu výtečně spravil.
Přes zbytky hradního nádvoří jsme vylezli k žebříku vedoucímu vnitřkem skály nahoru, na vrchol skalního komínu. A vynaložená námaha stála za tu kouzelnou odměnu.

Troufla bych si tvrdit, že i cíp kápě tajemného obyvatele zdejších skal se nám podařilo zahlédnout. Jenže nám ho zahnalo halasení závodníků a jejich fanoušků, co se vydali za stejným cílem, jako my. Tak jsme vyrazili směr domov přes zdejší husté lesy na Mladoňov, Nový Malín a na závěr jsme se rozloučili u Obra Drásala, který jen tiše pokyvoval svojí velikou hlavou. 


Share on Google Plus

About Marie Kanak

Jmenuji se Marie Kaňáková, pocházím z Olomoucka, miluji fotografování, hory, přírodu, ráda cestuji a ze svých cest se s Vámi ráda podělím o své zážitky v podobě krátkých textů a mých fotografií.