Rešovské vodopády, Menhiry na Moravě, Rabštejn


Vítejte na Rešákách


Vyrazili jsme na kolech ze železniční stanice Červenka po krátkém předvýletovém odpočinku. Podél trati směrem na silnici, vpravo do Uničova. Do Střelic se jelo po silnici mezi auty, tak jsme nasadili třetí kosmickou, abychom nepříjemný úsek měli rychle za sebou. Ze Střelic do Uničova parádní cyklostezka, pořádně jsme si ji užívali. V Uničově doplnění zásob na cestu. A za Uničovem...rovina Hané zakončena hradbou Nízkého Jeseníku.


Zářez v masivu hor úplně vlevo čeká na naši návštěvu, tam někde, uprostřed lesů se schovávají kouzelné Rešovské vodopády na říčce Huntavě.


Přes Dlouhou Loučku vjíždíme do údolí říčky Oslavy, která ve Valšově Dole nabízí svůj tok vodám Huntavy, jež nám přináší první pozdrav od vodopádů. Dlouhým údolíčkem podél tiše šumících stříbrně zářících tůněk, kaskád a prskajících peřejí stoupáme k mlýnu U Fialů. A tady se tichá idylka odpočívající a snící vody rychle mění. Celí natěšení strkáme kola k altánku nad vodopády a už je to tady...


Po odpočinku a svačince necháme kola u altánku a vyrážíme obdivovat krásu zdejší přírody. Přidejte s k nám.
                            
                           
Od vodopádů stoupáme, či spíše funíme a ztěžka se opíráme o kola, vzhůru do Rešova. Necelý kilometr nám připadá jako výstup ne nejvyšší vrcholky hor. Ale čeká nás odměna a my to víme :-).


Místo odměny se přihnalo děsivé mračno, zahulákalo na nás, zabouřilo a smetlo nás proudy vod do tepla a sucha útulné hospůdky. A pršelo, a pršelo, a...pršelo...a pršelo. Pozdě odpoledne, po třetí hodině, se nad námi příroda smilovala a pustila nás na další cestu. Z Rešova na Horní Město, Skály, Stříbrné hory až ... co to tady je? Jsme se nějakým zázrakem dostali do Anglie k bájnému Stonehenge? Menhiry na Moravě.


Pár fotek na památku a stále ještě do kopce přes Ferdinandov  odtud prudký sjezd ke zkratce na Rabštejn. A to už se nám začíná šeřit, šlápnout do pedálů, přejet mostek nad Oskavou, tady dole také tvoří malebné kaskády a vodopádky, ale není čas, zatmít v lese nechceme. Konečně, hájenka na Rabštejně a je otevřená, sláva. Vychutnáme si chvíli odpočinku a před šestou vyrážíme na Hvězdu a svézt se z kopce od Traťovky přes Hraběšice na Krásné. Cestou jen tak při jízdě obdivujeme cyklisty - houbaře, kola u příkopy a na dvacet metrů nahoru i dolů naskládané hříbky, ale jaké, jeden větší než druhý. No, určitě také vyrazíme.
Na Krásném, při západu slunce, se krásně rozloučíme a určitě zase vyrazíme. Hezký den :-).

                            
Share on Google Plus

About Marie Kanak

Jmenuji se Marie Kaňáková, pocházím z Olomoucka, miluji fotografování, hory, přírodu, ráda cestuji a ze svých cest se s Vámi ráda podělím o své zážitky v podobě krátkých textů a mých fotografií.