Červená hora - inverze v údolí Bělé

Č e r v e n á   h o r a - 1.333 m.n.m.

Pohled na Červenou horu, jednu z nejsnáze přístupných hor v centrální části Jeseníků, z vrcholku Keprníku. Vlevo Praděd s Petrovými kameny na protilehlém svahu, s Vysokou Holí a hřebenovkou Máje. Dostaneme se sem pohodlnou, nenáročnou cestou z Červenohorského sedla.


 Výhledy z cesty na Červenou horu od Bílého Sloupu směrem na pásmo Orlíka. Údolíčko schované pod pokličkou mlh je údolí říčky Bělá.


Výhled z Červené hory na kotlinu města Jeseník, vlevo Studniční vrch nad lázněmi Jeseník ( Priessnitzovy léčebné lázněGräfenberk,) a vpravo vrcholek Zlatého Chlumu s rozhlednou. Pod bílým příkrovem se schovává město Jeseník ( Frývaldov ). Vzadu na obzoru pod mlžným oparem jsou Otmuchowské a Nyské jezera.


Další záběr s vrcholkem Pradědu, Velkého Klínu a sjezdovkami na Červenohorském sedle.


Nad Sněžnou kotlinou, jedním z míst, kde se můžete setkat s lavinovým nebezpečím. V pravé třetině vrchol Velkého Klínu.


Opět nad Sněžnou kotlinou, vzadu vrcholek Biskupské Kupy nad městem Zlaté Hory na hranicích s Polskem.


Vlevo svah Keprníku, vzadu Studniční hora nad lázněmi Jeseník. Rychlebské hory.


Tohle je pouze pár pohledů z vrcholku Červené hory. Na jejím temeni se nachází ploché skály s kruhovým výhledem, na svahu při cestě do sedla Pod Vřesovkou je skalní útvar, takzvané Kamenné okno, nad údolím Hučivé Desné se choulí Vřesová studánka opředená tajemnou pověstí a s pozůstatky bývalé turistické chaty a poutního kostelíčku. Při sestupu na Červenohorské sedlo je k vidění Bílý sloup a v severních svazích hory si sní svůj sněhový sen Sněžná kotlina. Ale to už je plno dalších fotografií, tak se sem vypravíme znova.
Share on Google Plus

About Marie Kanak

Jmenuji se Marie Kaňáková, pocházím z Olomoucka, miluji fotografování, hory, přírodu, ráda cestuji a ze svých cest se s Vámi ráda podělím o své zážitky v podobě krátkých textů a mých fotografií.